Skip Navigation Links

Skip Navigation Links.
Yazarlar

Nurettin İNCE
ÜRETİCİMİZ BİLİMLE BULUŞMALI

        Oda Haritası        
HyperLink
 
 
 
Pazarlı Taşıyıcılar Karahan İle Devam Etti

Divan başkanlığını Hüsamettin Akbaş’ın yaptığı kooperatif binasındaki genel kurula, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Şoförler Odası Başkanı Ekrem Kılıç, Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce ile delegeler katıldı.

193 delegeden 175'inin oy kullandığı kongrede, tek listeyle seçime giren mevcut başkan Turan Karahan, oyların tamamını alarak, 3. kez başkanlığa seçildi.
Başkan Karahan yaptığı teşekkür konuşmasında, “Beni bu göreve yeniden layık gördükleri için kooperatif üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her zaman ve her türlü sıkıntılarında yanlarındayım. Kooperatifimizde birlik ve beraberlik içerisinde olacağız” dedi.
Kooperatif hakkında da bilgi veren Karahan, “Kooperatifimize bağlı 193 üye bulunmaktadır. Üyelerimize bağlı 350 araç kayıtlıdır. Bunların 150'si şehirlerarası taşımacılık yapmaktadır. 200 araç yaş çay nakliyesinde çalışıyor. Sözleşmeli araçlarla bu sayı 400'dür. Edirne'den Kars'a nakliye işini yapıyoruz. 22 bin ton kuru çay nakli yaptık. Bölgenin en güçlü kooperatiflerindeniz. Borcumuz bulunmamaktadır. Büromuz ise kendimize aittir. Ayrıca Pazar ziraat Odası ile müşterek olarak günde 150 ton işleme kapasitesine sahip üçte biri bize ait olmak üzere bir çay fabrikası satın aldık. Şu an tadilatı yapılmaktadır. Buradan elde edilecek gelirden de kooperatifimiz faydalanacaktır. Şoför esnafımız da nakliye işlerinden yararlanacaktır.” diye konuştu.
Bu arada ilk aldığı aracı değiştirmeden kooperatife 30 yıl hizmet eden Nihat Başalmaz’a Başkan Turan Karahan tarafından plaket verilirken, hizmetlerinden dolayı diğer üyeler de ödüllendirildiler.
Turan Karahan Başkanlığındaki Pazar 4 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Savaş, Seçkin Taşkın, Oğuz Bahri Basa ve Adem Beyaz.

Denetim Kurulu ise Uğur Atik Bayraktar, Bayram Ataaşık ve Zafer Kaçalin’den oluştu.
pazar53.com


                                                                                                                
 
     
 
Yorumlar
 
   
 

Copyright © 2008 
tolgacanca@msn.com